Sayfa İçeriği

Sedat ESER 

me22 yıldır zeka soruları hazırlayan ,   bulmaca,zeka oyunları  çözmeyi seven , satranç antrenörlüğü yanında satranç oyuncusu olan  , spor yapmayı hayat biçimine uyarlayan , İstanbul ve Bursa’yı çok seven egeli  bir  Endüstri mühendisinin internet sayfasıdır.

Yardım etmeyi , paylaşmayı , sosyalleşmeyi sevdiğim gibi sosyal çevremden de beklerim.

12 yıllık Endüstri Mühendislik deneyimimi yönetici olarak yer aldığım bölümümde uygulayan , üniversite öğrencileriyle projeler/bitirme tezleri hazırlayan ve üniversitelerle akademik/sanayi bilgi alışverişi yapan bir Endüstri mühendisiyim.

Spor yapmanın ve kitap okumanın  hayatımızın günlük bir parçası olduğuna inanan ve insanlara  anlatmaya çalışan kendi dünyasında bir meraklıyım.

2009 yılında “Umarım olumlu katkılarda bulunurum” dediğim Türk Zeka Vakfı  “Oyun” dergisi için 2009’dan bu yana kendi özgün sorularımı üretip , kendi internet sayfamda eğitim/zeka/oyunlar hakkında  araştırma yazılarını çeviriyorum .

Özel okullar ile  zeka oyunları yarışmaları için gerek soru hazırlanması , okula uygun zeka oyunları ve satranç/zeka oyunları  uyarlanması  için çalışmaktayım. Kitap şeklinde ürün yaratma çalışmalarım sürmektedir.

Türkiye’de bir ilk olarak satranç , zeka oyunları ve bilimin bir arada olduğu bir organizasyonun yürütücülüğünü  yaparak sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdim.

Organizasyonlarım 2016-2017 yıllarında da devam edecek olup , görüşmelerim sürmektedir.

Aynı zamanda satranç antrenörü olarak satranç eğitim kurumlarına , satranç eğitiminin oyunlarla renklendirilmesi ve satrançta ileri seviyeye ulaşamayacak çocuklarımızın matematik/kelime ve zeka oyunlarıyla zihinsel gelişimin devamlılığını hedeflemekteyim.

Bu konuda sosyal sorumluluk ve özel olarak çalışma/organizasyon yapmak isteyen eğitim kurumları bana  oyunmerdiveni@gmail.com  adresinden ulaşabilirler.

Bu web sayfası  zeka , kelime , matematik , mantık  bulmacalarını çözmeyen seven  okurların“farklı” ve “yaratıcı” düşünceye yönlendirilmesi  için hazırlanan bir sayfa olup , beyin egzersizi  ve üretkenliğimizin devam ettirilmesi amaçlanmıştır.

Özgün resfebelerimden bir tanesi :

2011_3_resfebe3

Bulabildiniz mi?

Bu soruyu ilk sorarken çok eğlenmiştim. Cevap mı ?  Fırtına Öncesi Sessizlik .

 

 

 

resfebe_şiir1

 

Resfebe olarak bir şiir sordum ve bu alanda yapılan ilk soru türüdür.

Orhan Veli desem bilebilir misiniz?

 

 

 

Never memorize something that you can look up. “Ulaşabileceğiniz hiçbir şeyi ezberlemeyin”.Einstein

Özel twitter sayfam : https://twitter.com/sdteser

Diğer blog sayfalarım

http://sdteser.wordpress.com/

https://oyunvezeka.wordpress.com/

https://resfebe.wordpress.com/

https://oyunsonublog.wordpress.com/

 

Sayfa İçeriği için 2 cevap

  1. HANİFE KAÇMAZ diyorki:

    fırtına öncesi sessizlik

Yorumunuzu bizimle paylaşınız...

  • Shredderchess